Plaga pijanych kierowców na kościerskich drogach

poniedziałek, 8 października 2018 r., 10:18
fot. archiwum

Aż czterech nietrzeźwych kierujących zatrzymano w miniony weekend na kościerskich drogach. Dwaj z nich byli sprawcami wypadków drogowych. Rekordzista wydmuchał niemal 2,5 promila alkoholu!

To był wyjątkowo nietrzeźwy weekend na kościerskich drogach. Jak już informowaliśmy, sprawcami dwóch sobotnich wypadków byli pijani kierujący. Na trasie Korne-Lipuska Huta kierujący BMW 33-latek uderzył w drzewo. Wydmuchał blisko promil alkoholu. W Stawiskach mający w organizmie niemal dwa promile alkoholu 63-rowerzysta zderzył z peugeotem.

To jednak nie jedyni nieodpowiedzialni kierujący, który odważyli się wsiąść za kółko lub na jednoślad, mimo iż wcześniej spożywali alkohol.

Jak podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji, w piątek około godziny 15. na ulicy Krasickiego policjanci zatrzymali do kontroli kierującego mazdą 40-latka. Mężczyzna wydmuchał około 0,8 promila alkoholu. Ponadto nie posiadał on uprawnień do kierowania. Z kolei w niedzielę około godziny 16. na ulicy Szopińskiego w ręce funkcjonariuszy wpadł 47-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego. Kierujący fiatem wydmuchał blisko 2,5 promila alkoholu!

Policjanci po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.