Bieg Przyjaźni na finał tegorocznego cyklu Kaszuby Biegają

niedziela, 7 października 2018 r., 19:02

Biegiem Przyjaźni w niedzielne popołudnie zakończył się tegoroczny cykl Kaszuby Biegają. W biegu głównym na dystansie 15 km wystartowało około 300 osób, kolejne sto rywalizowało na dystansie 5 km. Tradycyjnie imprezie towarzyszyły biegi dla młodszych.

Łącznie w finałowej imprezie cyklu Kaszuby Biegają w Przyjaźni wzięło udział ponad 650 zawodników. Tradycyjnie prócz biegu głównego, wydarzeniu towarzyszyły zawody dla dzieci na dystansach dopasowanych do wieku uczestników oraz bieg dla wszystkich chętnych na odcinku jednego kilometra oraz na pięć kilometrów dla początkujących biegaczy i tych preferujących krótkie trasy.

Bieg Przyjaźni odbył się już po raz szósty. Patronat nad wydarzeniem objęli Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego oraz Wojciech Kankowski, burmistrz gminy Żukowo. Bieg dedykowany był pamięci 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W biegu na dystansie 15 km najszybszy był Łukasz Kujawski z Żukowa, który trasę pokonał w czasie 52:21. Drugi na mecie, siedemnaście sekund później, pojawił się Maciej Kwarta z Bolszewa. Jako trzeci bieg ukończył Rafał Borzyszkowski z Wielkiego Klincza z czasem 54:05.

Wśród kobiet najszybciej dystans pokonała Aleksandra Baranowska-Trzasko z Gdyni z czasem 01:05:07. W tym samym czasie bieg ukończyła Monika Kujawska z Żukowa. Na trzecim miejscu uplasowała się natomiast Karolina Chorąży z Koszalina.

Na dystansie 5 km najszybszy był Michał Benka z Akademii Biegowej Kiełpino (00:17:02), drugi przybiegł Patryk Łokuciejewski z Gdańska (00:17:06), a trzeci Sebastian Jankowski z Luzina (00:17:10).

Wśród kobiet w najkrótszym czasie trasę pokonała Natalia Ruchlewicz ze Sztumu (00:18:33), druga była Joanna Dziewiatowska z Tuchomia, natomiast trzecia - Justyna Bargańska z Bytowa.