Kościerzyna. Najlepsi z najlepszych ze stypendiami burmistrza

niedziela, 7 października 2018 r., 09:45
fot. AL

Kościerski samorząd po raz kolejny uhonorował wybitnie zdolną młodzież. W gronie stypendystów burmistrza Kościerzyny znaleźli się uczniowie szkół podstawowych, klas gimnazjalnych, jak i szkół średnich oraz studenci.

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w sobotnie przedpołudnie w Sali Szopińskiego Kościerzynie podczas uroczystej sesji z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Stypendyści burmistrza Kościerzyny to osoby, które wyróżniają się wysoką średnią ocen. Włodarz miasta uhonorował również młodych sportowców i artystów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w swoich dziedzinach.

- Było sporo więcej osób, które spełniały kryteria, by uzyskać stypendium. Niestety nasz regulamin przewiduje określoną ich ilość, choć i tak przyznalliśmy ich więcej. Nie byłem w stanie nie przyznać komuś stypendium skoro miał tak samo wysoką średnią, jak osoby, które nagrody otrzymały - wyjaśniał burmistrz Kościerzyny Michał Majewski.

- Nagrodzonej młodzieży, która nas w przyszłości zastąpi życzę, aby bardzo dobrze się przygotowała do tego, aby dobrze i przyszłościowo nas prowadzić - dodawał.

W tym roku stypendium otrzymało 40 młodych mieszkańców Kościerzyny. Najlepsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych otrzymają comiesięcznie stypendium w wysokości 180 zł, uczniowie gimnazjum 140 zł, uczniowie szkół podstawowych 100 zł. Uczniowie osiągający sukcesy sportowe i artystyczne w wysokości 120 zł.

Stypendia dla studentów zostaną przyznane w terminie późniejszym, gdyż do 10 października trwa nabór wniosków.

Lista stypendystów burmistrza Kościerzyny:
1. Breza Olimpia
2. Brzozowska Julia
3. Bystron Konstancja
4. Cieszyński Igor
5. Czapiewska Marta
6. Czecholiński Hubert
7. Dolińska Amelia
8. Drożdżyńska Agata
9. Dzienisz Kinga
10. Felskowska Natalia
11. Fennig Weronika
12. Flisikowska Alicja
13. Flisikowska Izabela
14. Gorący Julia
15. Hapka Agata
16. Jażdżewski Dominik
17. Jezierski Jan
18. Kaliński Tomasz
19. Karpińska Nina
20. Kolczyk Wiktoria
21. Kołakowska Laura
22. Konk Kamil
23. Kropidłowski Szymon
24. Kuczmarski Jan
25. Kulaszewicz Małgorzata
26. Kupper Zofia
27. Lubecka Hanna
28. Łukowicz Marcin
29. Majewska Magdalena
30. Mierski Nikodem
31. Narloch Anna
32. Narloch Paulina
33. Nastały Michalina
34. Pazda Agnieszka
35. Słomińska Wiktoria
36. Szala Mikołaj
37. Szymkowiak Weronika
38. Wirzba Katarzyna
39. Witulski Aleksander
40. Zwolakiewicz Jaśmina

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.