Kościerzyna. Podziękowania i nagrody dla nauczycieli

sobota, 6 października 2018 r., 19:05
fot. AL

Choć Dzień Nauczyciela przypada 14 października, już w sobotę z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta Kościerzyna, podczas której podziękowano nauczycielem za ich trud wkładany w edukację najmłodszych kościerzaków. W sumie nagrody z rąk z burmistrza i przewodniczącej rady odebierali pedagodzy, jak i dyrektorzy szkół.

Tradycją już stało się, że z okazji Dnia Nauczyciela burmistrz Kościerzyny przyznaje nagrody nauczycielom, którzy w minionym roku szczególnie na nie zasłużyli. Podczas sobotniej uroczystości gratulacje i nagrody za osiągnięcia dydaktyczno - wychowawcze z rąk gospodarza miasta, przewodniczącej rady i szefa miejskiej komisji edukacji odebrało ponad 20 nauczycieli i dyrektorów szkół.

- Trudno jest znaleźć słowa, które byłyby odpowiednie, aby podziękować Wam za Waszą pracę, poświęcenie i za serce, które wkładacie w edukację i wychowanie młodego pokolenia. Życzę państwu marzeń, które będzie urzeczywistniać, życzliwości, której tak bardzo nam potzreba, energii do podejmowania pięknych, twórczych przedsięwzięć, zdrowia i zadowolenia z tej pięknej pracy, którą wykonujecie. Cierpliwości, aby służba dzieciom i całemu środowiska zrodziła wiele dobrych owoców. Niech się spełnią Wasze marzenia dotyczące życia osobistego i zawodowego. Niech nie zakłóca wam snu reforma oświaty - życzyła przewodnicząca Rady Miasta Kościerzyna, Teresa Preis.

- Każdy człowiek potrzebuje dobrych korzeni i skrzydeł. To rodzina dająca to co najcenniejsze, miłość i poczucie bezpieczeństwa, szkoła - przekazującą mądrość i wiedzę, przedstawiająca świat wartości, ideałów, wyposażająca w umiejętności przydatne w życiu codziennym, czasem praca. Każdy potrzebuje odpowiedniej motywacji do nauki i pracy, oczekuje pochwały za jej dobre wykonanie. I choć czasem ważniejsza jest wiedza, zadowolenie i satysfakcja, to w każdym z nas jest małe dziecko, które czeka na nagrodę - mówiła z kolei Joanna Sawczyn, dyrektor delegatury oświaty w Kościerzynie.

- Dzisiejsza uroczystość jest pod tym względem szczególna, bo jest okazją do wyróżnienie i nagrodzenia nauczycieli. Jej podniosły charakter wynikający z najważniejszego święta środowiska oświatowego jest doskonałą sposobnośńcią do składania gratulacji, życzeń i podziękowań. Drodzy nauczyciele, to wy jesteście przewodnikami i mentorami w procesie nauczania. Wszystko po to, by rozwijać zainteresowania, zdolności twórczej aktywności swoich uczniów. Proszę więc przyjąć wyrazy uznania i szacunku za cierpliw kształtowanie osobowości młodych ludzi, za codzienne budowanie ich doświadczenia, za tworzenie przyjaznego otoczenia, które umożliwia efektywne nauczanie - kontynuowała.

Podczas uroczystości nagrodzono też najlepszych uczniów. Relację z tej części gali przedstawimy w osobnym artykule.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.