Oszuści znów zaatakowali

piątek, 5 października 2018 r., 10:41
fot. archiwum

Kolejny mieszkaniec Kościerzyny padł ofiarą oszustów. Dwie kobiety podające się za pracownice opieki społecznej okradły 68-letniego mężczyznę. Policjanci po raz kolejny apelują, aby nie dać się nabrać na fałszywych przedstawicieli różnych instytucji. Przy takich wizytach należy zachować szczególną czujność i zawsze prosić o pokazanie legitymacji służbowej.

W czwartek na Komendę Powiatową Policji w Kościerzynie zgłosił się mężczyzna, który padł ofiarą oszustek.

- 68-letni mężczyzna zawiadomił nas o tym, że dzień wcześniej do jego mieszkania zapukały dwie kobiety podające się za pracownice opieki społecznej. Po ich wyjściu mieszkaniec Kościerzyny zorientował się, że zniknęły mu pieniądze w kwocie 2.000 zł - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

To już druga taka sytuacja w ostatnich dniach. Przed tygodniem policjanci otrzymali zgłoszenie, że do mieszkania starszej mieszkanki Kościerzyny, podając się za pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościerzynie weszły dwie kobiety. Jedna udawała pielęgniarkę, druga pracownicę. Gdy jedna zajęła 80-latkę rozmową, druga wykorzystując nieuwagę starszej kobiety spenetrowała mieszkanie, zabierając pieniądze w kwocie 1.600 zł.

Policjanci apelują, aby nie dać się nabrać na fałszywych hydraulików, pracowników opieki społecznej, wnuczków, a nawet policjantów.

- W przypadku pukających do naszych drzwi przedstawicieli różnych instytucji, warto poprosić o dane takiej osoby i zadzwonić do danej instytucji, by upewnić się czy wysyłali do nas swoich pracowników. Jeśli cokolwiek budzi w nas niepokój lub wątpliwości, co do tożsamości przedstawiających się osób, które pod różnym pretekstem chcą wejść do naszego domu, zawsze możemy zadzwonić na Policję. Szybka reakcja zwiększa szansę na złapanie oszustów - apeluje asp. Piotr Kwidziński.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.