Kościerzyna. "Ja w internecie" - skorzystaj z bezpłatnych szkoleń

środa, 3 października 2018 r., 14:53

Masz więcej niż 25 lat? Ten projekt skierowany jest właśnie do Ciebie. Miasto Kościerzyna rozpoczęło rekrutację uczestników do projektu "Ja w Internecie", a więc cyklu bezpłatnych szkoleń mających na celu podniesienie cyforowych kompetencji mieszkańców.

W ramach szkolenia zorganizowane zostaną cztery bloki tematyczne: rodzic w Internecie, mój biznes w sieci, moje finanse i transakcje w sieci, działam w sieciach społecznościowych oraz kultura w sieci. Zajęcia obejmujące zakres jednego modułu będą trwały 12 godzin. Szkolenie odbędzie się w okresie od listopada do stycznia.

Projekt skierowany jest do osób powyżej 25 roku życia, zarówno kobiet jak i mężczyzn, pracujących i bezrobotnych, a także osób z niepełnosprawnościami.

- Nabór uczestników szkoleń prowadzimy przez cały czas trwania projektu, aż do wyczerpania wolnych miejsc. Jeden uczestnik może skorzystać z dowolnej ilości modułów. Przy rejestracji należy zadeklarować ilość i nazwę wybranego bloku - zaznacza kościerski magistrat.

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy zgłosić się telefonicznie do Wydziału Rozwoju i Promocji Urzędu Miasta Kościerzyna (II piętro pok. 36) pod nr tel: 680-23-39 lub 680-23-02.

Po sporządzeniu wstępnej listy, urzędnicy skontaktują się z uczestnikami projekty, by dopełnić formalności i ostatecznej kwalifikacji.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych osób dorosłych, by w większym stopniu korzystały one z usług świadczonych drogą elektroniczną w życiu zawodowym i prywatnym. Istotnym elementem szkoleń jest przygotowanie mieszkańców do korzystania z usług publicznych online (np. załatwianie spraw urzędowych, składanie wniosków o dopłaty dla rolników czy 500+), poruszania się w portalach społecznościowych czy wykorzystywania internetu we własnej działalności biznesowej.

Projekt jest finansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020, Działanie 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych. Operatorem Programu jest Fundacja Legalna Kultura, która ogłasza konkursy grantowe i wspomaga realizację projektów pod kątem merytorycznym i rozliczeniowym.

oprac. AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.