Wstąp do Policji. Sprawdź, dlaczego warto

środa, 3 października 2018 r., 11:15
fot. nadesłane

Praca w Policji nie bez kozery nazywana jest służbą. Wymaga wielu wyrzeczeń, poświęceń i trudów. Ale wielu właśnie w Policji odnajduje główną rolę swego zawodowego życia. To swego rodzaju misja, na wykonanie której nie wszystkich stać. Ale Ci co wstępują do tej formacji, to osoby bezgranicznie oddane innym, gotowi podać pomocną dłoń nawet wówczas, kiedy ich życie jest zagrożone.

"Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia...", to fraza z policyjnej roty ślubowania, którą funkcjonariusze recytują podczas pierwszych dni swojej służby. Później to już przestrzeganie tych słów w praktyce, która codziennie przynosi nowe wyzwania. Sprostanie im wcale nie jest łatwe, ale zadania te spoczywają na osobach, które przeszły procedurę rekrutacyjną z powodzeniem, a później szkolone były na różnych kursach specjalistycznych. W połączeniu z praktyką i doświadczeniem, daje to rękojmię skutecznej i profesjonalnej służby dla społeczeństwa.

Wśród policyjnych pionów każdy z powodzeniem może znaleźć coś dla siebie. Ruch drogowy, prewencja, technika kryminalistyczna, zwalczanie przestępczości zorganizowanej czy kryminalnej i gospodarczej, zespoły prasowe, psychologów, analityczne, laboratoria czy przewodnicy psów, policyjni antyterroryści, logistyka - jednym słowem to służba wszechstronna i gotowa przyjąć w swe szeregi osoby o różnym wykształceniu i profilu.

Jeśli przyszli kandydaci złożą stosowne dokumenty i przejdą pozytywną weryfikację, w przeciągu dwóch miesięcy mają gwarancję przyjęcia do Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Chętnych prosimy o kontakt z naszą jednostką pod nr tel. 58 680 32 00 celem omówienia szczegółów z Komendantem Powiatowym Policji w Kościerzynie lub osobiste odwiedzenie naszej jednostki.

Zachęcamy do wstąpienia w nasze szeregi.

nadesłane/KPP Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.