Kościerscy ratownicy z medalami

środa, 3 października 2018 r., 09:47
fot. nadesłane

Grad medali z II Rundy Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego przywieźli kościerscy ratownicy. Najlepiej ponownie zaprezentowała się juniorka Magdalena Majewska zwyciężając we wszystkich konkurencjach indywidualnych, tym samym umacniając pozycję liderki całej ligi.

W niedzielę, 30 września na pływalni SOSiR w Słupsku odbyła się II Runda Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych: młodzik 2006-2005, junior młodszy 2004-2003, junior 2002-2001 i senior 2000 i starsi.

Ratownicy rywalizowali w trzech konkurencjach indywidualnych i w sztafecie. Najlepiej ponownie zaprezentowała się juniorka Magdalena Majewska zwyciężając we wszystkich konkurencjach indywidualnych: 100m z przeszkodą, 100m kombinowane i 50m manekin. Magda umocniła się na pozycji liderki całej Ligi. Identycznego wyczynu dokonała Maria Schutz w młodziczkach, która także wygrała 3-krotnie i również pozostała liderką Ligi w młodziczkach.

Warto zauważyć, że ponownie medale w młodziczkach zdobyła Daria Freda, która była trzecia w konkurencji 100m z przeszkodą i ukończyła konkurencję 100m kombinowane na drugiej pozycji. W zawodach ratowniczych zadebiutowali młodzicy Karol Rozgoński i Kacper Brandt. Kacper zdobył srebrny medal, a Karol brązowy w konkurencji 100m z przeszkodą i obaj stanęli na podium. Karol zdobył srebrny medal na dystansie 50m manekin, natomiast Kacper był trzeci w konkurencji 100m kombinowane. Tym razem medalu nie zdobyli juniorzy młodsi - Konrad Etmański (6 i 8 miejsce), Amelia Załucka (5,7 i 7 miejsce) i Emilia Czajkowska (8, 8 i 9 miejsce). Była to najsilniej obsadzona grupa zawodników.

Wszyscy trenują ratownictwo wodne na pływalni Aqua Centrum i są wychowankami sekcji ratownictwa wodnego PCM Garczyn, a reprezentują Kaszubską Drużynę Słupskiego WOPR. Wyjazd dofinansowała Szkoła Pływania Aqua Sport i rodzice zawodników.

Już teraz zapraszamy do kibicowania ratowniczkom i ratownikom w dniu 11 listopada 2018 podczas Finału Ligi, który odbędzie się w Redzie.

nadesłane/Michał Zarach

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.