Wielki Klincz. Ratunek na wodzie przez cały rok

wtorek, 2 października 2018 r., 13:20
fot. nadesłane/OSP Wielki Klincz

Ratunek na wodzie przez cały rok - to nazwa projektu, który zrealizowała Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Klinczu. W jego ramach pozyskała środki z powiatu kościerskiego na zakup dwóch kamizelek asekuracyjnych do ratownictwa wodnego oraz przeszkoliła ochotników w zakresie korzystania z nowego wyposażenia.

W ramach zadnia publicznego wnioskowanej formy dotacji z powiatu kościerskiego na ,,Poprawę bezpieczeństwa i porządku publicznego w Powiecie Kościerskim" Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Klinczu otrzymała na początku roku kwotę na zakup dwóch kamizelek asekuracyjnych do działań ratownictwa wodnego.

Zarządowi OSP Wielki Klincz udało się zakupić wymagane w projekcie kamizelki asekuracyjne typu Ratownik III i Ratownik II, a także przygotować strażaków OSP przez szkolenie do wykorzystania zakupionych środków asekuracyjnych w działaniach ratownictwa wodnego.

Całkowita wartość sprzętu to kwota 1.250,99 zł, z czego kwotę 981,90 zł stanowi dotacja ze Starostwa Powiatowego. Nowy sprzęt umożliwi poprawę bezpieczeństwa zagrożonym osobom na akwenach całego powiatu. Jako najaktywniejsza w działaniach ratowniczo-gaśniczych jednostka JOT OSP do ostatnich dwóch lat w powiecie kościerskim.

Systematyczne doposażenie jednostek OSP w nowoczesny sprzęt nie tylko zwiększa operatywność ochotników, ale także znacznie poprawia bezpieczeństwo mieszkańców.

Obecnie strażacy przygotowują się zakończenia projektu i sprawozdania wraz z oficjalnym przekazaniem kamizelek asekuracyjnych przez powiat kościerski. Także niedługo dobędzie się oficjalne przekazanie zakupionego pojazdu pożarniczego przez Gminę Kościerzyna.

nadesłane/dh Radosław Zwara

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.