Policjanci protestują w Warszawie. Domagają się podwyżek i zmian przepisów emerytalnych

wtorek, 2 października 2018 r., 12:31
fot. nadesłane

Najpierw na znak protestu stosowali pouczenia zamiast mandatów. We wtorek wyszli na ulice Warszawy. Mowa o policjantach, którzy domagają się między innymi podwyżek wynagrodzenia i zmian przepisów emerytalnych. W proteście w stolicy bierze także udział w 30 funkcjonariuszy kościerskiej, jak i 12 policjantów kartuskiej komendy.

W Warszawie trwa protest policjantów. Bierze w nim udział około 15.000 funkcjonariuszy z całego kraju, w tym również 30 mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie oraz 12 stróżów prawa z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Przemarsz ulicami stolicy jest kolejnym etapem manifestacji. Dodajmy, że na znak protestu już od lipca policjanci zamiast mandatów stosują pouczenia.

Łącznie Związki Zawodowe Służb Mundurowych do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wystosowały siedem postulatów. Głównie stróże prawa domagają się podwyżek płac, płatnych nadgodzin, czy zmian w przepisach emerytalnych,.

Wraz z policjantami protestują też strażacy i funkcjonariusze straży granicznej.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.