Międzynarodowy sukces młodych zawodników UKS Manta Kościerzyna

wtorek, 2 października 2018 r., 10:20
fot. nadesłane/UKS Manta Kościerzyna

Mimo przeciwności, głównie tych finansowych, zawodnicy UKS Manta Kościerzyna zaprezentowali swoje umiejętności w finale Pucharu Świata w pływaniu w płetwach w Tajlandii. I nie zawiedli. Na 18 startów, aż 13 razy uplasowali się w pierwszej dziesiątce.

- Dzięki ogromnemu zaangażowaniu władz klubu, prywatnych osób, sponsorom oraz rodziców zawodników, przy odmowie wsparcia finansowego ze strony Urzędu Miasta i Urzędu Gminy w Kościerzynie udało się spełnić marzenie młodych sportowców, którzy dostali szansę na udział w finale Pucharu Świata w pływaniu w płetwach w Tajlandii i tej szansy nie zmarnowali - zaznacza Beata Zembrzycka z UKS Manta Kościerzyna

W finale Pucharu Świata wystartowały reprezentacje 18 krajów, walcząc o medale w dwóch kategoriach wiekowych - juniorzy do 18 lat oraz seniorzy 18 lat i więcej. Polskę reprezentowali zawodnicy z czterech klubów. Zgodnie z regulaminem zawodów każdy zawodnik mógł płynąć tylko trzy razy.

Kościerscy debiutanci na słupkach stawali 18 razy, z czego aż 13 razy kończyli wyścig w pierwszej dziesiątce.

Marcin Łukowicz - czwarte miejsce na 50 i 200 BF, piąte miejsce na 100 BF
Szymon Kropidłowski - czwarte miejsce na 100 i 200BF, szóste miejsce na 50 BF
Damian Kutela - piąte miejsce na 50 AP, ósme miejsce 50SF, dziewiąty miejsce na 100SF
Michał Koliński - ósme miejsce na 200 BF, dziesiąte miejsce na 100 BF i 17. miejsce na 50BF
Julia Greń - piąte miejsce na 100 Im, siódme miejsce na 50 AP i 22. miejsce na 50SF
Neli Wanta - 13. miejsce na 100SF, 14. miejsce na 50AP i 17. miejsce na 50 SF

- Czterokrotnie nasi zawodnicy zajęli czwarte miejsce (debiutującemu w seniorach Marcinowi Łukowiczowi do medalu zabrakło trzysetne sekundy), trzykrotnie piąte miejsce, biorąc pod uwagę, że nasi juniorzy rywalizowali ze starszymi od siebie zawodnikami o 2-3 lata, napawa nas ogromnym optymizmem. Wyjazd do Tajlandii był ogromną przygodą naszych młodych sportowców, niemożliwe stało się możliwe - podkreślają przedstawiciele klubu.

- W Tajlandii mogliśmy poznać tropikalne piękno, błękit wody, biel piasku i zieleń palm kokosowych pochylających się nad krystalicznie czystym morzem, różnorodność kuchni przyprawiała nas o pozytywny zawrót głowy. Życzliwość ludzi i uśmiechy z jakimi spotykaliśmy się codziennie pozostaną na długo w naszej pamięci - podsumowują.

oprac. AL
nadesłane/UKS Manta Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.