Wiele. Święto szkoły z biciem rekordu Guinnessa w tle

poniedziałek, 1 października 2018 r., 14:47
fot. AL

Bańkopiada, zabawy integracyjne, malowanie buziek, koncert zespołu Focus, malowanie wzorów kaszubskich kredą na kostce, loteria fantowa, czy próba ustanowienia rekordu Guinnessa na największe "Kaszubskie Nuty" - tak w wielkim skrócie przebiegało sobotnie święto szkoły w Wielu.

W sobotę Rada Rodziców i Szkoła Podstawowa w Wielu, stowarzyszenie "Hamak" oraz Dom Kultury w Wielu po raz kolejny zaprosili lokalną społeczność na obchody Dnia Szkoły Podstawowej w Wielu. Celem wydarzenia jest integracja mieszkańców oraz promowanie tradycji i kultury kaszubskiej.

- Poprzez to wydarzenie chcemy integrować środowisko rejonu działania naszej szkoły, nauczycieli z rodzicami. Dać naszym mieszkańcom, całym rodzinom możliwość wspólnego spędzenia czasu. Piknik ma też na celu promowanie idei języka kaszubskiego, Kaszub, jak i naszej szkoły - przyznaje Andrzej Narloch, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Wicka Rogali w Wielu.

Organizatorzy zadbali o to, aby każdy uczestnik festynu znalazł coś dla siebie. Wśród programu festynu znalazły się takie punkty, jak: bańkopiada, zabawy integracyjne, malowanie buziek, koncert zespołu Focus, malowanie wzorów kaszubskich kredą na kostce, czy loteria fantowa, z której dochód przeznaczony zostanie na Radę Rodziców.

Imprezie towarzyszyła też próba ustanowienia rekordu Guinnessa.

- W tym roku jest to najdłuższa linia z nut kaszubskich,które zostały przygotowane przez naszych uczniów - podsumowuje dyrektor Andrzej Narloch.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.