Kościerzyna. Nowe zasady segregacji odpadów. Przyjdź na spotkanie i dowiedz się więcej

poniedziałek, 1 października 2018 r., 13:15

O nowych zasadach segregacji odpadów, gospodarce o obiegu zamkniętym, korzyściach wynikających z recyklingu, zagrożeniach związanych z paleniem odpadów w piecach domowych, czy zmianach, które wchodzą w życie z początkiem października - między innymi o tego dowiesz się podczas spotkania informacyjnego dla mieszkańców Kościerzyny, które odbędzie się 2 października w sali widowiskowej im. Lubomira Szopińskiego.

Związek Gmin Wierzyca, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz burmistrz Kościerzyny zapraszają na spotkanie informacyjne dla mieszkańców Kościerzyny, które odbędzie się we wtorek, 2 października o godz. 17. w sali widowiskowej im. Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie.

Spotkanie odbędzie się pod hasłem "Gotowi w przyszłość, czyli w kierunku GOZ". GOZ, a więc gospodarka o obiegu zamkniętym to koncepcja, która ma na celu osiąganie coraz wyższych poziomów recyklingu i gospodarowanie surowcami w sposób ciągły, praktycznie bez powstawania odpadów.

Podczas spotkania mieszkańcy dowiedzą się między innymi o zmianach, które nastąpiły wraz z początkiem października, nowych zasadach segregacji odpadów komunalnych, korzyściach wynikających z recyklingu, czy zagrożeniach związanych z paleniem odpadów w piecach domowych.

Przyjdź, zdobądź wiedzę i odbierz kalendarz.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.