Śmiertelne potrącenie pieszego w Sycowej Hucie. Denat to 52-letni mężczyzna

poniedziałek, 1 października 2018 r., 10:06
fot. archiwum

Niedzielnym późnym wieczorem doszło do tragicznego w skutkach wypadku w rejonie miejscowości Sycowa Huta. kierujący VW Borą potrącił tam śmiertelnie 52-letniego mężczyznę. Poszkodowany nie był wyposażony w elementy odblaskowe.

Niedziela okazała się bardzo tragiczna na kościerskich drogach. Przed południem na trasie Nowa Karczma-Lubieszyn, po nieudanym manewrze wyprzedzania zakończonym na drzewie, śmierć na miejscu poniósł 29-letni kierujący BMW. Z kolei około godziny 21.30 służby zostały wezwane do wypadku drogowego w rejonie miejscowości Sycowa Huta.

- Z ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że kierujący VW Borą 22-letni mężczyzna potrącił mężczyznę, który szedł jezdnią. Poszkodowany miał odzież w ciemnych kolorach. Nie posiadał też elementów odblaskowych. Poniósł śmierć na miejscu - informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Jak dodaje, trwają czynności zmierzające do ustalenia tożsamości denata. Wiek mężczyzny określa się na około 50-60 lat.

Funkcjonariusze przypominają, że poza terenem zabudowanym po zmroku uczestnicy ruchu są zobligowani do posiadania elementu odblaskowego!

- Jeśli jesteśmy wyposażeni w element odblaskowy, to jesteśmy po prostu widoczni. Kierujący pojazdem widzi taką osobę z daleka i może w porę zareagować, zwolnić, ominąć pieszego lub rowerzystę, czy zatrzymać się. Osoba, która nie nosi odblasków poniekąd jest samobójcą. Po zmroku takiego uczestnika ruchu, kierujący pojazdem, który porusza się z prędkością 70km/h, jest w stanie zauważyć w odległości około 30 metrów. Droga hamowania przy takiej prędkości wynosi zaś około 40 metrów. Gdy pieszy, rowerzysta, czy motorowerzysta posiada element odblaskowy to ta odległość zwiększa się nawet do 300 metrów. Wówczas kierujący ma czas na odpowiednie zachowanie - podkreśla asp. Piotr Kwidziński.

- Najlepiej o nasze bezpieczeństwo zadbamy my sami. Zakładajmy elementy odblaskowe i to nie tylko poza terenem zabudowanym, do czego zobowiązują nas przepisy, ale też w mieście. Włączajmy latarki, komórki. Tak, abyśmy byli widoczni. Wtedy w porę zauważy nas kierujący pojazdem, który będzie miał czas na reakcję - podsumowuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Aktualizacja - poniedziałek godz. 12.

Jak informuje asp. Piotr Kwidziński, ofiara wypadku to 52-letni mieszkaniec gminy Kościerzyna.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.