Ponad 350 zawodników wystartowało w MTB Garmin Series w Stężycy

niedziela, 30 września 2018 r., 23:27
fot. MD-Z

W niedzielne przedpołudnie Stężyca gościła kilkuset miłośników dwóch kółek. Po raz kolejny przez urokliwe stężyckie lasy wiodła trasa Garmin MTB Series. Łącznie 350 zawodników ścigało się na dwóch dystansach 23 km i 50 km.

Zawody w Stężycy odbyły się w ramach drugiego etapu jesiennej edycji Garmin MTB Series. Na dystanse mini wynoszącym około 25 km ścigało się ponad 290 pasjonatów dwóch kółek, na dystansie maxi liczącym około 50 km rywalizowało natomiast około 70 zawodników.

- Zdecydowanie najszybsza trasa cyklu pozwoliła zawodnikom na osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów - podkreślają organizatorzy.

- Trasa była bardzo szybka i można było w paru momentach odskoczyć, ale niezwykle ciężko było się oderwać od grupy. W Rumi zapowiada się ostra walka, tam trzeba być niezwykle mocnym, a zwycięstwo w klasyfikacji generalnej rozstrzygnie się dopiero podczas finału - powiedział Tomasz Repiński, zwycięzca etapu w Stężycy, który zachował pozycję lidera klasyfikacji generalnej.

Finał cyklu odbędzie się w sobotę w Rumi.

Dystans MINI

Kategoria Open - mężczyźni:

1. miejsce - Piotr Polus
2. miejsce - Radosław Rocławski
3. miejsce - Tomasz Rzeszutek

Kategoria Open - kobiety:

1. miejsce - Ewelina Cywińska
2. miejsce - Weronika Lorkowska
3. miejsce - Monika Kulling

Dystans MAXI:

Kategoria Open - mężczyźni:

1. miejsce - Tomasz Repiński
2. miejsce - Michał Bogdziewicz
3. miejsce - Daniel Majkowski

Kategoria Open - kobiety:

1. miejsce - Aleksandra Zabrocka
2. miejsce - Agnieszka Patoka
3. miejsce - Anna Jagiełło

Wszystkie wyniki można znaleźć tutaj.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.