Kościerzyna Wybudowanie. Seat zderzył z kią i audi - dwie osoby w szpitalu

niedziela, 30 września 2018 r., 12:38
fot. archiwum

Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w sobotni wieczór w Kościerzynie-Wybudowanie. Kierujący seatem najpierw zderzył się tam z kią, a potem z audi.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 20. na drodze wojewódzkiej.

- Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że kierujący seatem 28-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego na łuku drogi w prawo stracił panowanie nad pojazdem, wskutek czego najpierw zahaczył o prawe pobocze, a następnie przekroczył oś jezdni zderzając się z kią, którym kierowała 52-letnia mieszkanka Gdańska. Siła odrzutu seat uderzył także w prawidłowo jadące audi, za kierownicą którego siedziała 23-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego - podaje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

W wyniku zdarzenia do szpitala trafili kierujący seatem 28-latek oraz kierująca audi 23-letnia kobieta. Badanie alkotestem wykazało się, że 28-latek znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo pobrano od niego krew do badań.

Szczegółowe okoliczności i przyczyna wypadku wciąż są przedmiotem ustaleń śledczych.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.