Podawały się za pracownice MOPS-u. Okradły 80-latkę

piątek, 28 września 2018 r., 09:29
fot. archiwum

Kolejna starsza osoba została oszukana, tym razem metodą na pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Mieszkanka Kościerzyny straciła pieniądze. Policjanci apelują o wzmożoną czujność.

Podawanie się za krewnych, pracowników różnych instytucji, czy policjantów to najczęściej stosowane przez oszustów metody, których ofiarami są przeważnie osoby w starszym wieku. W czwartek ofiarą fałszywych pracownic Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej padła starsza mieszkanka Kościerzyny. Do zdarzenia doszło około godziny 13. na osiedlu 1000-lecia.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie, że do mieszkania starszej mieszkanki Kościerzyny, podając się za pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościerzynie weszły dwie kobiety. Jedna udawała pielęgniarkę, druga pracownicę.
Gdy jedna zajęła 80-latkę rozmową, druga wykorzystując nieuwagę starszej kobiety spenetrowała mieszkanie, zabierając pieniądze w kwocie 1.600 zł - podaje asp. Piotr Kwidziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Jak dodaje, policjanci przesłuchali świadków, jak również przeszukali pobliski teren. Nie udało się jednak zatrzymać sprawczyń oszustwa i kradzieży.

Policjanci po raz kolejny apelują, aby nie dać się nabrać na fałszywych hydraulików, wnuczków, policjantów, a także pracowników opieki społecznej

- W przypadku pukających do naszych drzwi przedstawicieli różnych instytucji, warto poprosić o dane takiej osoby i zadzwonić do danej instytucji, by upewnić się czy wysyłali do nas swoich pracowników. Jeśli cokolwiek budzi w nas niepokój lub wątpliwości, co do tożsamości przedstawiających się osób, które pod różnym pretekstem chcą wejść do naszego domu, zawsze możemy zadzwonić na Policję. Szybka reakcja zwiększa szansę na złapanie oszustów - apeluje asp. Piotr Kwidziński.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.