Nowa Karczma. Motorowerem w passata - ranny 74-latek

piątek, 28 września 2018 r., 09:11
fot. internet/OSP Nowa karczma

Z urazem głowy i ogólnymi potłuczeniami ciała do szpitala trafił 74-latek, który jadąc motorowerem najechał na tył poprzedzającego go VW Passata. Do zdarzenia doszło w czwartkowe przedpołudnie w Nowej Karczmie.

Zgłoszenie o wypadku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał w czwartek około godziny 10.30.

- Z ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że kierujący motorowerem 74-letni mężczyzna nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, wskutek czego uderzył w tył VW Passata, którym kierował 34-letni mężczyzna. W wyniku zdarzenia 74-latek z obrażeniami głowy i ogólnymi potłuczeniami ciała został przetransportowany do szpitala - informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Jak dodaje, kierujący passatem był trzeźwy. Od kierującego motorowerem pobrano krew do badań.

Szczegółowe okoliczności zajścia wyjaśnia policja.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Nowa Karczma, JRG Kościerzyna oraz zespół ratownictwa medycznego.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.