Spartakiada sportów proobronnych "Spartakus - Garczyn 2018"

piątek, 28 września 2018 r., 08:53
fot. nadesłane/PCM Garczyn

Reprezentacje dziesięciu szkół wzięły udział w spartakiadzie sportów proobronnych "Spartakus - Garczyn 2018". Zawodnicy zmierzyli się w pływaniu, biegu przełajowym, strzelaniu, rzucie granatem, czy wspinaczce.

We wtorek, 25 września w Powiatowym Centrum Młodzieży im.Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garczynie odbyła się spartakiada sportów proobronnych. Było to kolejne wydarzenie zorganizowane w ramach jubileuszu 90-lecia utworzenia ośrodka szkoleniowo-wypoczynkowego dla młodzieży w Garczynie i obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w powiecie kościerskim - Sercu Kaszub.

Na zaproszenie Powiatowego Centrum Młodzieży odpowiedziało dziesięć szkół z terenu województwa pomorskiego, a mianowicie: Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych w Skórczu, Liceum Ogólnokształcące w Czersku, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie, Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim, Liceum Ogólnokształcące Mundurowe "Spartakus" w Gdańsku, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Bytowie, Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Kościerzynie ("Ekonomik"), Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Kościerzynie ("Budowlanka"), Szkoła Podstawowa w Lubaniu i Zespół Kształcenia w Łubianie.

Zawody rozpoczęły się uroczystym apelem, podczas którego podniesiono flagę państwową oraz odśpiewano hymn i zapalono symboliczny znicz olimpijski. W uroczystości otwarcia wziął udział wójt gminy Nowa Karczma - Andrzej Pollak, który osobiście dopingował "swoją" drużynę z Lubania!

Reprezentacje szkół zmierzyły się w pięciu konkurencjach: pływaniu na dystansie 50 m, biegu przełajowym na 3 km, strzelaniu sportowym (kbks), rzucie granatem ćwiczebnym do celu oraz wspinaczce ściankowej.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył team ZSP Skórcz. Tuż za zwycięzcami uplasowały drużyn PZS nr 1 Kościerzyna PZS nr 2 Kościerzyna, a w klasyfikacji młodszych roczników zwyciężyła ekipa ZK Łubiana. (Poniżej prezentujemy klasyfikację indywidualną.)

Najlepsi zawodnicy w konkurencjach indywidualnych otrzymali medale sportowe.
Zwycięskie drużyny odebrały puchary oraz okolicznościowe medale (dla wszystkich członków drużyny)

- Wszyscy uczestnicy spartakiady zjedli posiłek regeneracyjny w postaci obiadu w stołówce PCM Garczyn oraz na koniec zawodów upiekli kiełbasę przy integracyjnym ognisku w Garczynie. Mimo chłodu rywalizacja przebiegała w przyjaznej atmosferze. Spartakiada sportów proobronnych "SPARTAKUS - GARCZYN!2018" była niewątpliwie formą innowacyjnej rywalizacji sportowej dla młodzieży i stanowiła ważny element promowania aktywnej postawy na rzecz obronności, jako przejawu współczesnego patriotyzmu - podkreśla Powiatowe Centrum Młodzieży w Garczynie.

Głównym organizatorem wydarzenia było Ogólnopolskie Towarzystwo Oświatowe GARCZYN przy współudziale Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie oraz "Agua Centrum" w Kościerzynie.

Wyniki indywidualne:

pływanie - grupa starsza:
Kacper Jacheć - ZS nr 1 Nowy Dwór Gdański
Kinga Kwasiak - ZSP Skórcz

pływanie - grupa młodsza:
Agata Tuszkowska - ZK Łubiana
Przemysław Obojski - ZK Łubiana

bieg przełajowy - grupa starsza:
Dawid Pobłocki - PZS nr2 Kościerzyna
Natalia Felskowska - PZS nr 1 Kościerzyna

bieg przełajowy - grupa młodsza:
Weronika Górna - ZK Łubiana
Kacper Ciepliński - SP Lubań

wspinaczka ściankowa - grupa starsza:
Dawid Pobłocki - PZS nr1 Kościerzyna
Beata Niemyjska - ZS nr 1 Nowy Dwór Gdański

wspinaczka ściankowa - grupa młodsza:
Hubert Kujach - ZK Łubiana
Weronika Górna - ZK Łubiana

oprac.AL
info. PCM Garczyn

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.