Jerzy Buzek w sobotę odwiedzi Kościerzynę

piątek, 28 września 2018 r., 08:19
fot. internet/buzek.pl

Na zaproszenie Kościerskiej Marki w sobotnie przedpołudnie do Kościerzyny zawita Jerzy Buzek - były premier Polski i były szef Parlamentu Europejskiego. O godzinie 10. prof. Buzka będzie można spotkań na Rynku, zaś pół godziny później odbędzie się z nim w spotkanie w Strzelnicy.

W spotkaniu w Centrum Kultury Kaszubskiej Strzelnica może wziąć udział każdy chętny.

- Serdecznie zapraszamy na spotkanie wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby dowiedzieć się o potencjalnych możliwościach w finansowaniu z Unii Europejskiej projektów lokalnych. Podczas rozmowy postaramy się porozmawiać o tym, w jakim kierunku Unia Europejska podąża i jakie fundusze może zaoferować miastom takim jak Kościerzyna - zapowiada Katarzyna Knopik ze Stowarzyszenia Kościerska Marka.

Spotkanie z profesorem Jerzym Buzkiem poprowadzi były poseł na Sejm RP, były burmistrz Kościerzyny i kandydat na burmistrza, Pan Zdzisław Czucha.

Profesor Jerzy Buzek to polski polityk i chemik, profesor nauk technicznych. W latach 1997-2001 poseł na Sejm III kadencji oraz prezes Rady Ministrów, w latach 1998-2001 przewodniczący Komitetu Integracji Europejskiej, od 2004 poseł do Parlamentu Europejskiego VI, VII i VIII kadencji, w latach 2009-2012 jego przewodniczący. Kawaler Orderu Orła Białego. Niekwestionowany autorytet klasy międzynarodowej w sprawach Unii Europejskiej.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.