Jest tymczasowy areszt dla 29-letniego Bułgara

czwartek, 27 września 2018 r., 10:11
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania zastosował kościerski sąd wobec 29-letniego Bułgara, którego w niedzielę zatrzymano jak prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo przy mężczyźnie ujawniono też narkotyki.

Jak informuje, asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji, w środę Sąd Rejonowy w Kościerzynie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec 29-letniego Bułgara środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Przypomnijmy, że mężczyznę dzięki interwencji świadka zatrzymano w niedzielne popołudnie na trasie Żukowo-Kościerzyna. 29-latek kierował mercedesem, mimo iż miał w wydychanym powietrzu 1,5 promila alkoholu. Ponadto ujawniono przy nim woreczek z białą substancją o wadze blisko 10 g, która po sprawdzeniu okazała się amfetaminą.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.