Wpadł z narkotykami, bo jechał na podwójnym gazie

środa, 26 września 2018 r., 10:18
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Dzięki informacji od świadka oraz szybkiej reakcji policjantów, z ruchu wyeliminowany został nietrzeźwy kierowca. 29-letni obywatel Bułgarii wsiadł za kierownicę pomimo, że w organizmie miał 1,5 promila alkoholu. Nie dość tego posiadał przy sobie również amfetaminę. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, tuż przed godziną 16. Wówczas oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach odebrał zgłoszenie o kierowcy rovera, który może być nietrzeźwy.

- Auto jechało drogą krajową nr 20 pomiędzy Hopowem a Szymbarkiem. Dyżurny natychmiast skierował patrol we wskazane miejsce. Mundurowi zatrzymali kierowcę do kontroli w miejscowości Kłobuczyno - relacjonuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- Jak się okazało, samochodem kierował 29-letni obywatel Bułgarii. Wsiadł za kierownicę, pomimo że w organizmie miał 1,5 promila alkoholu. U mężczyzny ujawniono woreczek z białą substancją o wadze blisko 10 g, która po sprawdzeniu okazała się amfetaminą. 29-latek trafił do policyjnego aresztu w Kościerzynie, gdzie policjanci przeprowadzili wszystkie niezbędne czynności z zatrzymanym - kontynuuje.

W środę mężczyzna trafi przed sąd, który zadecyduje o jego tymczasowym areszcie. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

- Na uznanie zasługuje postawa świadka zdarzenia. Dzięki niemu i przekazanej mundurowym informacji z ruchu wyeliminowany został nietrzeźwy kierowca, który był zagrożeniem dla innych uczestników. Dlatego, jeżeli podejrzewasz, że jadący przed Tobą kierowca jest nietrzeźwy, poinformuj o tym dyżurnego Policji. We wskazane miejsce natychmiast skierowany zostanie patrol - apeluje asp. Piotr Kwidziński.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.