Policjanci z wizytą w szkołach

wtorek, 25 września 2018 r., 09:59
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynianie w piątek spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kościerzynie i Wielkim Podlesiu. Podczas pogadanek dzieciom przekazano podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa związanego z bezpieczeństwem w drodze do szkoły, bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, kontaktem z osoba nieznajomą i bezpieczeństwem podczas zabawy na podwórku.

Czy można wpuścić do domu obcą osobę? Czy można rozmawiać z nieznajomym? Jak bezpiecznie podróżować samochodem do szkoły oraz jak prawidłowo poruszać się po drodze? Takie zagadnienia były poruszane podczas spotkania przez policjantów oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kościerzynie i Wielkim Podlesiu. Funkcjonariusze przypomnieli także jak ważne jest to, aby każde dziecko jeździło w foteliku samochodowym.

Podczas spotkania mundurowi wyjaśnili dzieciom jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły, w jaki sposób przechodzić przez jezdnię, ale także jak bawić się bezpiecznie w domu, szkole czy na ogólnodostępnym placu zabaw. Zwrócili uwagę na konieczność ubierania elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność dziecka na drodze oraz mogą uratować im życie.

Nie zabrakło też tematu dotyczącego sposobu postępowania w przypadku zaczepienia przez osobę obcą, która może poczęstować je słodyczami lub innymi prezentami, a także jak należy się zachować, gdy zaatakuje agresywny pies. Technik kryminalistyczny zaprezentował metody ujawniania śladów, a każde dziecko mogło własnoręcznie wykonać odcisk własnej dłoni.

nadesłane/KPP Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.