Kościerzyna. Nowy rok harcerski otwarty

wtorek, 25 września 2018 r., 08:48
fot. nadesłane

Miniony weekend harcerze kościerskiego hufca spotkali się na starcie roku harcerskiego w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie.

W piątek, 21 września harcowanie rozpoczęto od ogniska, podczas którego wspominano jak 100 lat powstała Ojczyzna i Związek Harcerstwa Polskiego. Sobotę rozpoczęto od zaprawy porannej i przemarszu do Kościerzyny, gdzie harcerze wzięli udział w festynie związanym z pierwszym dniem jesieni, a co za tym idzie Pieczonym Ziemniakiem. Po powrocie do PCM odbyła się gra terenowa związana z międzynarodowym skautingiem.

Uczestnicy odwiedzali poszczególne punkty, gdzie spotkali się z harcerzami z różnych krańców naszej planety i bawili się w gry, którymi bawią się ich rówieśnicy. Wieczorem odbyła się polowa msza harcerska i śpiewogranie. W niedzielę nastąpiło podsumowanie, apel kończący zlot i każdy skaut wrócił do swych drużyn.

Harcerze zapraszają 11 listopada 2018 r. na okolicznościowy XI Rajd Niepodległości związanym z 100-leciem odzyskania Niepodległości przez nasz kraj.

nadesłane/Piotr Kwidziński

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.