Kościerzyna. Kaszubskie KRWIObiegi dla Niepodległej

piątek, 21 września 2018 r., 13:24
fot. AL

Około 300 osób wzięło udział w czwartej edycji Kaszubskich Krwiobiegów. Startem a zarazem metą biegu ulicznego była kościerska Parowozownia. Celem imprezy było promowanie zdrowego stylu życia i honorowego dawstwa krwi oraz uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Już po raz czwarty Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kościerzynie i we współpracy z miastem zaprosili miłośników biegania do wzięcia udziału w Kaszubskich KRWIObiegach. Biegi uliczne odbyły się na dwóch dystansach. W sumie linię startu przekroczyło około 300 osób.

Na mecie na każdego z uczestników czekał pamiątkowy medal. Celem biegu nie było bowiem pokonanie dystansu w jak najszybszym czasie, ale promowanie akcji oddawania krwi i zdrowego stylu życia.

- Ideą imprezy jest promowanie honorowego dawstwa krwi, zdrowego trybu życia i włączania się we wszystkie idee, których celem jest ratowanie życia. Zachęcamy wszystkich, aby dzielili się swoimi organami, żywą tkanką jaką posiadają, a więc krwią z drugim człowiekiem celem ratowania zdrowia i życia innych osób - podkreślali organizatorzy IV Kaszubskich KRWIObiegów.

W tym roku uczestnicy imprezy poprzez bieg czcili też setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.