Kościerzyna. Zderzenie motocykla z osobówką na obwodnicy

piątek, 21 września 2018 r., 12:35
fot. AL

W piątkowe przedpołudnie służby interweniowały na kościerskiej obwodnicy. Motocykl zderzył się tam z samochodem osobowym. Wskutek zdarzenia motocyklista został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Gdańsku.

Zgłoszenie o wypadku służby otrzymały w piątek około godziny 8.

- Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że kierujący VW Passatem 21-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego jadąc prawym pasem, chciał zmienić pas celem wyprzedzenia poprzedzającego go pojazdu. Nie upewnił się co do bezpiecznego wykonania manewru, wskutek czego zderzył się motocyklem, którym kierował 35-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego - informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Jak dodaje, motocyklista z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Kilkanaście minut później służby interweniowały też na trasie Kalisz-Dziemiany. Tam kierujący tirem 60-letni mężczyzna nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, najeżdżając na tył ciężarówki, którym kierował 42-latek. Mężczyzna trafił do szpitala.

Szczegółowe okoliczności zdarzenie wyjaśnia kościerska policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.