Mały Klincz. Zmodernizowana droga oficjalnie oddana do użytku - będzie kontynuacja

czwartek, 20 września 2018 r., 14:28
fot. AL

Na modernizację tej drogi mieszkańcy czekali od lat. W czwartek oficjalnie oddano do użytku przebudowany około dwukilometrowy odcinek drogi Mały Klincz-Wielki Klincz. Jak zapowiada starosta, kontynuacja remontu drogi aż do Nowej Kiszewy ma nastąpić nawet już w przyszłym roku.

Przebudowa drogi była możliwa dzięki pozyskaniu przez powiat kościerski dotacji w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich dla województwa pomorskiego na lata 2014-2020. Zadanie opiewające na kwotę około czterech milionów złotych zostało dofinansowane w kwocie około 2,5 mln zł. Wkład własny w kwocie 1,5 mln zł zapewniła z kolei gmina Kościerzyna.

- W imieniu mieszkańców i samorządu chciałbym podziękować za realizację tej inwestycji. Jak widać, jakość dróg powiatowych wzrasta. Jako gmina zawsze jesteśmy otwarcie na współpracę w zakresie modernizacji dróg. Mamy nadzieję, że dojdzie do sytuacji, że starostwo będzie dokładało do remontów naszych dróg - mówił zastępca wójta gminy Kościerzyna Grzegorz Świtała.

Zmodernizowany około dwukilometrowy odcinek oddano do użytku w czwartek. Powiat już jednak zabiega o środki na kontynuację tej inwestycji.

- 17 września w ramach Programu przebudowy infrastruktury powiatowej i gminnej złożyliśmy wniosek o dofinansowanie drugiego etapu inwestycji, a więc do ulicy Słonecznej w Wielkim Klinczu. Dalszy odcinek od kościoła aż do Nowej Kiszewy zgłosiliśmy do dotacji w ramach środków przeznaczonych na walkę ze skutkami nawałnicy. Otrzymaliśmy już informację, że wniosek został zakwalifikowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Inwestycja ta również będzie realizowana w 2019 roku. Wierzę w to, że mieszkańcy doczekają się w bardzo krótkim czasie, jak na tak ważną inwestycję, dobrych działań ze strony powiatu w tym zakresie - podkreśla starosta kościerski Alicja Żurawska.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.