KRWIObieg dla Niepodległej już w piątek w Kościerzynie

środa, 19 września 2018 r., 16:21
fot. archiwum

Będą biegać i promować honorowe dawstwo krwi. Już po raz czwarty Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kościerzynie zaprasza bowiem miłośników biegania do wzięcia udziału w Kaszubskim KRWIObiegu. W tym roku będzie od dedykowany Niepodległej. Biegi uliczne odbędą się w piątek, 21 września.

Celem Kaszubskiego KRWIObiegu Ulicznego jest promowanie aktywności fizycznej w różnych grupach społecznych i środowiskowych jako formy zdrowego stylu życia, popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy rekreacji fizycznej i aktywności ograniczającej ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, promocja czerwonokrzyskiej idei oraz przypadającego we wrześniu Światowego Dnia Pierwszej Pomocy.

W biegu może wystartować każdy bez względu na wiek, niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej i narodowości. Każdy uczestnik startuje na własną odpowiedzialność. Udział w zawodach jest bezpłatny. Niepełnoletni uczestnicy muszą posiadać zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na udział w zawodach.

Tegoroczna trzecia edycja KRWIObiegu odbędzie się w piątek, 21 września. start o godz. 10. spod Parowozowni. Dedykowany będzie Niepodległej.

Dodatkową atrakcję dla uczestników KRWIObiegu przygotowało Muzeum Ziemi Kościerskiej w postaci mini wyścigu na drezynie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.