Przy kościerskim "Ogólniaku" oddano do użytku wyremontowaną salę gimnastyczną

środa, 19 września 2018 r., 07:28
fot. nadesłane/Starostwo Powiatowe w Kościerzynie

Na salę sportową na miarę XXI wieku będą musieli jeszcze trochę poczekać, ale już teraz mogą korzystać z wyremontowanej dotychczasowej sali gimnastycznej. Mowa o społeczności I LO w Kościerzynie, przy którym trwa wykańczanie hali sportowej, a w poniedziałek oddano do użytku zmodernizowaną dotychczasową salę.

W poniedziałek przy udziale Alicji Żurawskiej, starosty kościerskiego, jako przedstawiciela zamawiającego, Inspektora Nadzoru Inwestorskiego, projektanta, przedstawiciela wykonawcy, którym jest Zakład Robót Ogólnobudowlanych Stanisław Repiński z Kościerzyny, wicestarosty kościerskiego Henryka Ossowskiego, przewodniczącego Rady Powiatu Kościerskiego Tomasza Derry, członków Zarządu Powiatu - Adama Szejby i Jana Zaborowskiego oraz uczniów i nauczycieli kościerskiego "ogólniaka", odbyła się uroczystość  oddania do użytkowania wyremontowanej części sali gimnastycznej.

Remont istniejącej sali był jednym z elementów dużej inwestycji oświatowej, której realizatorem jest powiat kościerski, pn. "Budowa sali gimnastycznej z zapleczem sanitarno-szatniowym oraz boiskiem wielofunkcyjnym wraz z remontem istniejącej sali gimnastycznej przy I Liceum Ogólnokształcącym w Kościerzynie".

Prace związane z remontem istniejącej części sali gimnastycznej oraz remont pomieszczeń sanitarnych i szatniowych rozpoczęły się w marcu 2018 roku. Zakres prac obejmował wymianę posadzki, wykonanie nowej podłogi sportowej, wymianę grzejników, odnowę powłok malarskich, wymianę stolarki drzwiowej, wymianę instalacji wod-kan, CO, elektrycznej oraz wentylacji mechanicznej.

Jak powiedziała podczas uroczystości Alicja Żurawska, starosta kościerski, prace przebiegają w bardzo dobrym tempie, czego dowodem jest fakt, że już od dzisiaj młodzież ucząca się w "ogólniaku" będzie mogła korzystać z wyremontowanej sali.

- Wszyscy widzimy, jak dzięki przeprowadzonym pracom remontowym, zmieniła się istniejąca sala gimnastyczna. Kolejnym etapem naszej inwestycji będzie otwarcie boiska wielofunkcyjnego, a punktem kulminacyjnym oddanie do użytku nowoczesnej sali gimnastycznej. Jesteśmy bardzo zadowoleni z postępu prac realizowanych przez Wykonawcę, natomiast jako Zamawiający także realizujemy swoje zobowiązania i do tej pory zapłaciliśmy już ponad milion trzysta pięćdziesiąt tysięcy złotych. To bardzo dobrze wróży na najbliższą przyszłość i jestem głęboko przekonana, że już w najbliższym czasie uczniowie, nauczyciele i rodzice będą mogli cieszyć się z tej długo oczekiwanej inwestycji - mówiła starosta Alicja Żurawska.

Przypomnijmy, że łączny jej koszt to ponad 3,7 mln zł, z czego 50 proc. stanowi dofinansowanie otrzymane przez Powiat ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach "Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej". Przedmiotowa inwestycja obejmie budowę nowej sali gimnastycznej o wymiarach 35x17 m i wysokości 9 m wraz z budową łącznika z zapleczem socjalnym, remont istniejącej sali gimnastycznej oraz budowę boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 44x24 m z nawierzchnią poliuretanową wraz z ogrodzeniem i oświetleniem.
 
nadesłane/Starostwo Powiatowe w Kościerzynie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.