OSP Wdzydze Tucholskie z nowym wyposażeniem

wtorek, 18 września 2018 r., 08:49
fot. nadesłane/OSP Wdzydze Tucholskie

Komplety koszarowe, ubrania specjalne, hełmy, obuwie, pasy bojowe, toporki, aparaty powietrzne, czy czujniki bezruchu - w między innymi takie wyposażenie i uzbrojenie osobiste strażaka doposażeni zostali strażacy-ochotnicy z Wdzydz Tucholskich.

Wyposażenie jednostki, a konkretniej strażaków w uzbrojenie osobiste było możliwe dzięki firmie "FAM-Technika Odlewnicza" oraz Zakładowej Ochotniczej Straży Pożarnej która działała w tamtejszym zakładzie. W skład przekazanego sprzętu wchodzą: komplety koszarowe, ubrania specjalne "NOMEX", hełmy, obuwie, pasy bojowe, toporki, buty specjalne, aparaty powietrzne "FENZY" z maskami pod hełmowymi oraz czujniki bezruchu.

- Ten bezinteresowny gest pomoże nam uzupełnić niektóre braki sprzętowe tak, jak np. dwa aparaty powietrzne, które są niezbędne w prowadzeniu akcji gaśniczych. Ochraniają one górne drogi oddechowe i pozwalają na pracę w gęstych kłębach dymu. Czujniki bezruchu pomagają w zlokalizowaniu strażaka, który jest w niebezpieczeństwie np. uwięziony. Ubrania specjalne, uszyte z tkanin, które są odporne na gorączkę płomieni, czy działania chemiczne. Hełmy z przyłbicą ochraniające głowę przed uderzeniami oraz twarz i oczy. Obuwie, dzięki którym bezpiecznie można się poruszać po nieznanym nam terenie. Komplety koszarowe ubierane na różnego rodzaju zabezpieczenia, zawody sportowo pożarnicze, szkolenia, kursy czy zbiórki - podkreśla dh Ariel Mientki, naczelnik OSP Wdzydze Tucholskie.

- Zbliża się okres grzewczy dlatego też przygotowywaliśmy się do zakupu np. aparatów ODO, a ten dar pomoże nam uzupełnić niektóre braki sprzętowe i w pełni bezpiecznie działać. Jednym z najważniejszych aspektów w efektownym niesieniu pomocy podczas działań to ochrona osobista strażaka i świadomość własnego bezpieczeństwa - dodaje.

Słów podziękowania dla darczyńców nie kryje też prezes jednostki dh Henryk Pepliński.

- Bardzo dziękujemy firmie i Zakładowej Ochotniczej Straży Pożarnej za okazaną nam pomoc w usprawnieniu naszej straży - podsumowuje dh Henryk Pepliński.

oprac. AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.