650 osób na starcie 3. Biegu Arasmusa w Kiełpinie

poniedziałek, 17 września 2018 r., 11:32
fot. BK

Dokładnie 649 biegaczy stanęło na starcie Biegu Arasmusa - wielkiej sportowej imprezie, która już po raz trzeci odbyła się w Kiełpinie. Uczestniczyli w nim zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Zwycięzcą biegu głównego został Kenijczyk Barnabas Kipyego, najszybszą kobietą okazała się Ewelina Paprocka.

Bieg Arasmusa to jedna z największych imprez sportowych na Kaszubach. Organizatorzy aspirują ku temu, by był to najszybszy bieg atestowany na dystansie 5 kilometrów nie tylko na Pomorzu, ale i w całym kraju.

W pierwszej edycji w biegu głównym wystartowało 375 zawodników, w ubiegłorocznej było ich już około 600, natomiast w tegorocznej na starcie stanęło 649 biegaczy, a wśród nich profesjonaliści, amatorzy, czy artyści, zawodnicy z Polski, jak i z zagranicy.

Biegowi głównemu towarzyzyły też biegi dla dzieci Mały Arasmus, bieg rodzinny Run and Fun, bieg dla par oraz strefa aktywności i zabawy dla dzieci.

Tradycyjni już imprezie przyświecał również charytatywny cel. W tym roku wsparcie poświęcone było Magdalenie Cyrzan z Kiełpina. Na jej konto wpłynie 3 złote z każdej opłaty startowej. Dodatkowo partnet imprezy poprowadził także zbiórkę środkó na recz walczącej ze stwardnieniem rozsianym mieszkanki Kiełpina.

Wyniki III Biegu Arasmusa:

kategoria - mężczyźni:
1. miejsce - Barnabas Kipyego - Eldoret
2. miejsce - Tomasz Grycko - Władysławowo
3. miejsce - Łukasz Kujawski - Żukowo
4. miejsce - Emil Dobrowski - Chotomsw
5. miejsce - Matuesz Niemczyk - Starogard Gdański
6. miejsce - Arkadiusz Połeć - Sopot
7. miejsce - Damian Sławiński - Gdynia
8. miejsce - Michał Derdowski - Mirotki
9. miejsce - Marcin Sieciński - Żukowo
10. miejsce - Maciej Kosiecki - Liniewo

kategoria - kobiety:
1. miejsce - Ewelina Paprocka - Obliwice
2. miejsce - Magdalena Dias - Gdynia
3. miejsce - Dominika Nowakowska - Kiełpino
4. miejsce - Natalia Mierzlikin - Warszawa
5. miejsce - Małgorzata Tuwalska - Gdańsk
6. miejsce - Monika Kujawska - Żukowo
7. miejsce - Barbara Bączek-Motała - Rumia
8. miejsce - Iwona Szabłowska - Juszkowo
9. miejsce - Natalia Ruchlewicz - Sztum
10. miejsce - Joanna Sowa - Kościerzyna

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.