Szatarpy. 14-letni rowerzysta ranny po zderzeniu z passatem

poniedziałek, 17 września 2018 r., 09:24
fot. AL

14-letni rowerzysta śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala w Gdańsku po tym, jak zderzył się z VW Passatem. Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór w Szatarpach.

Zgłoszenie o wypadku dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał w piątek po godzinie 20.

- Z ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia funkcjonariuszy wynika, że kierujący VW Passatem 20-latek wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 14-letniemu rowerzyście, doprowadzając tym samym do zderzania - informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

Jak dodaje, 14-latek z urazem kończyny i głowy został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Gdańsku.

Kierujący VW Passatem nie posiadał uprawnień do kierowania.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.