Kaszubska Poniewierka 2018 - ultarmaratończycy po raz trzeci ścigali się w sercu regionu

poniedziałek, 17 września 2018 r., 07:35

Ponad 100 śmiałków na dystansie 100 km i 300 na dystansie 30 km w weekend ruszyło na Kaszubską Poniewierkę. Ultramaraton, którego trasa wiodła z Sopotu poprzez urokliwe kaszubskie lasy aż na Wieżycę, odbył się już po raz trzeci.

Kaszubska Poniewierka to ekstremalny bieg przełajowy o charakterze górskim. W tym roku na dwóch dystansach wystartowało łącznie ponad 400 zawodników. Uczestnicy dystansu liczącego 100 km wystartowali w sobotę o godz. 2 w nocy z piątku na sobotę. Zawodnicy, którzy mierzyli się z 30 km startowali o godz. z Wieżycy.

Dystans 100 km najszybciej pokonał Dariusz Rewers z Gdyni. Trasę ultramaratonu przemierzył w czasie 9:45:03. Na drugim miejscu uplasował się Michał Mazurek z Gdańska z czasem 11:03:24, a na trzecim Dariusz Skrobała z Bolechowa z czasem 11:17:22. Warto dodać, że zwycięzca ultramaratonu zmierzył się też z dystansem 30 km i łącznie podczas poniewierki pokonał 130 km w czasie 13:26:14.

Na trasie liczącej 30 km najlepiej spisał się Adrian Bednarek z Bydgoszczy, któremu pokonanie trasy zajęło 2:14:48. Dwie sekundy później do mety dotarł Michał Sowa z Gdańska. Trzecie miejsce zajął natomiast Piotr Suchenia z Redy z czasem 2:25:31.