Kościerzyna. Bajkowy Festyn Rodzinny

poniedziałek, 17 września 2018 r., 08:09
fot. AL

Już po raz ósmy na kościerskim Rynku rozbrzmiały kaszubskie baśnie i opowiadania. W niedzielne popołudnie odbył się tam Bajkowy Festyn Rodzinny. A wszystko za sprawą kampanii społecznej "Kaszubskie Bajania", której głównym celem jest promocja regionalnej literatury dziecięcej.

Niedziela na Rynku w Kościerzynie upłynęła pod znakiem bajek, ciekawych warsztatów i konkursów. Mieszkańcy miasta i okolic tłumnie przybyli na Bajkowy Festyn Rodzinny. Impreza zainaugurowała ósmą edycję kampanii społecznej "Kaszubskie Bajania".

W ramach kampanii promowane są nowe publikacje dla dzieci: W krôjnie kaszëbsczich brawãdów", "Mariolka i ji przigodë", "Zuzónka jak mrzónka. Kołysanka z marzen Krôjczi pôjczi. Wiersze dla dzieci" oraz audiobooka z przygodami "Macka".

Kaszubskie Bajania to kampania społeczna realizowana przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oraz Radio Gdańsk. Jest dedykowana dzieciom, a jej misją jest to, aby już od najmłodszych lat zapoznawały się z dziedzictwem kulturowym Kaszub. W ramach akcji odbywają się spotkania z dziećmi w przedszkolach, domach dziecka i szpitalach, podczas których lektorzy czytają dzieciom bajki, a także opowiadają o pięknych zwyczajach i obrzędach kaszubskich.

Festyn zorganizowany na Rynku to jedno z najważniejszych wydarzeń w ramach akcji. Towarzyszyły mu liczne gry i konkursy z nagrodami, a także warsztaty regionalne. Na scenie zaprezentowały się "Mała Kościerzyna", Zespół Łubiańsczé Gzubë z Łubiany oraz Marcelina Szroeder z Parchowa.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.