Internauci walczą z piratami drogowymi

piątek, 14 września 2018 r., 08:29
fot. internet/pixabay.com

Przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, czy nieprawidłowe parkowanie - to główne zagrożenia, które w w sezonie wakacyjnym najczęściej internauci zaznaczali na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które wspomaga policjantów w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość łatwego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na ich bezpieczeństwo. Liczba zgłaszających zagrożeń stale wzrasta. Od 23 czerwca do 2 września kościerscy policjanci otrzymali za pomocą aplikacji 172 zgłoszenia, z tego 94 zostało potwierdzonych.

Pod względem zgłaszanych przez mieszkańców zagrożeń nadal prym wiedzie przekraczanie dozwolonej prędkości. Przez sezon wakacyjny odnotowano 92 takie przypadki. Drugim najczęściej podnoszonym problem jest spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych (26 zgłoszeń), zaś trzecim nieprawidłowe parkowanie (15).

Jak podkreśla kościerska policja, dzięki informacjom od mieszkańców mundurowi mogą podjąć dalsze kroki, by rozwiązać w sposób bezpośredni dane zagrożenie i poprawić bezpieczeństwo. Funkcjonariusze sprawdzają każdy z otrzymanych sygnałów. Weryfikacją tych zgłoszeń zajmują się funkcjonariusze ruchu drogowego, ogniw patrolowo-interwencyjnych czy dzielnicowi. Po potwierdzeniu danego zgłoszenia wskazane na mapie miejsce zostaje objęte nadzorem.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa ma nie tylko być pomocnym narzędziem dla funkcjonariuszy, ale także ma służyć rzetelnemu, czytelnemu zidentyfikowaniu oraz przedstawieniu skali i rodzaju zagrożeń społecznościom lokalnym. Celem jej funkcjonowania jest przede wszystkim podniesienie poczucia bezpieczeństwa poprzez przekazywanie wiedzy o danych zagrożeniach. Na mapie można zapoznać się ze statystykami, zobaczyć zagrożone miejsca, więc każdy może również zadbać sam o siebie, na przykład omijając niebezpieczny rejon.

Funkcjonariusze zachęcają do rozsądnego korzystania z mapy zagrożeń. Jak to uczynić? Wystarczy, że wejdziesz w ten link. Wybierz interesujący Cię region, a potem oznaczysz jakie zagrożenia występują w Twojej okolicy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.