Kościerzyna. Spłonął budynek gospodarczy

czwartek, 13 września 2018 r., 20:58
fot. AL

Osiem zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem, do którego doszło w czwartek tuż po godzinie 19. w Kościerzynie-Wierzysko. Ogień pojawił się tam w budynku gospodarczym. Obiekt spłonął niemal doszczętnie.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie otrzymał około godziny 19.20. Na miejsce skierowano łącznie osiem zastępów strażaków.

Jak informuje st. kpt. Jacek Szyszka, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Kościerzynie, pożarem objęte były trzy budynki, w tym dwa warsztaty i drewutnia. Jeden z warsztatów spłonął doszczętnie, pozostałe dwa obiekty zostały nadpalone. Straty szacuje się na około 35.000 zł. Dzięki sprawnym działaniom strażaków udało się uratować sąsiednie zabudowania. Wartość uratowanego mienia wycenia się na około 400.000 zł.

Jako przyczynę wstępnie podaje się podpalenie.

Działania na miejscu zdarzenia trwały niecałe dwie godziny, a brało w nich udział osiem zastępów strażaków, w tym cztery z JRG Kościerzyna, OSP Wielki Klincz, OSP Łubiana i OSP Skorzewo.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.