Weekend z targami w Lubaniu i Bajkowym Festynem w Kościerzynie

czwartek, 13 września 2018 r., 12:29

Najbliższy weekend zdecydowanie upłynie pod znakiem XXI Kaszubskiej Jesieni Rolniczej. Lubań przez dwa dni bez wątpienia będzie pomorską stolicą rolników. Podczas niedzielnego dnia targom towarzyszyć będzie też diecezjalne święto plonów. Na kościerskim Rynku z kolei odbędzie się kolejna edycja Bajkowego Festynu Rodzinnego.

XXI Kaszubska Jesień Rolnicza

Głównym punktem sobotniej Kaszubskiej Jesieni Rolniczej będzie wycena królików oraz wybór championów i v-ce championów wystawy. Króliki oceniane będą w trzech kategoriach: rasy duże, średnie i małe, a zwiedzający Targi będą mogli podziwiać najpiękniejsze okazy hodowlane tych zwierząt. W tym dniu również odbędzie się wojewódzki konkurs kulinarny "Twarogowe wariacje", w którym konkurować będą panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

W niedzielę po uroczystej mszy dożynkowej koncelebrowanej przez Ks. Bp Ryszarda Kasynę, rozpoczną się uroczystości na scenie przy placu targowym, a wśród nich rozstrzygnięcia konkursów: najpiękniejszy wieniec dożynkowy, AGROLIGA - 2018, najlepsze gospodarstwo ekologiczne, najpiękniejsze stoisko i hit targów. Tego dnia również nastąpi podsumowanie Wystawy Zwierząt Hodowlanych oraz odbędą się zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi o memoriał Wojciecha Dąbrowskiego.

Ultramaraton Kaszubska Poniewierka 2018

Już po raz trzeci kaszubskie szlaki rozświetli kilkaset czołówek śmiałków, którym nie straszny będzie stukilometrowy dystans. Prawdziwi twardziele wezmą bowiem udział w ultramaratonie Kaszubska Poniewierka, który to nie przez przypadek nosi właśnie taką nazwę.

Tegoroczną edycję biegu zaplanowano na sobotę, 15 września. Start ultramaratonu odbędzie się u podnóża Łysej Góry w Sopocie, meta zaś będzie znajdowała się na terenie ośrodka wypoczynkowego Koszałkowo w Wieżycy. Dla nieco mniej odważnych, organizatorzy przygotowali także bieg na dystansie 30 km.

Bajkowy Festyn Rodzinny w Kościerzynie

W ramach ósmej edycji kampanii społecznej "Kaszubskie Bajania" w Kościerzynie odbędzie się Bajkowy Festyn Rodzinny. Głównym wydarzeniem tegorocznego spotkania będzie promocja trzech nowych publikacji dla dzieci. Ponadto tego dnia będzie można uczestniczyć w licznych grach, konkursach i warsztatach regionalnych z wieloma nagrodami i upominkami. Chętni nauczą się Zumby, zarówno przy nowoczesnej, jak i kaszubskiej muzyce. Nie zabraknie również występów zespołów dziecięcych.

Bieg Arasmusa

Już po raz trzeci do Kiełpina zjadą setki sportowców i miłośników aktywności fizycznej. Zawodnicy zmierzą się na jednej z najszybszych atestowanych tras na dystansie 5 km w Polsce. Limit miejsc w biegu głównym wynosi 800. Tradycyjnie imprezie towarzyszyć będą biegi dla dzieci Mały Arasmus, bieg rodzinny run and Fun oraz strefa aktywności i zabawy dla dzieci. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się również bieg dla par. Organizatorem biegu jest Akademia Biegowa Kiełpino we współpracy z gminą Kartuzy, sołectwem Kiełpino, parafią św. Michała Archanioła w Kiełpinie, stowarzyszeniem "Kiełpie" i powiatem kartuskim.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.