OSP z gminy Kościerzyna z nowym sprzętem

czwartek, 13 września 2018 r., 10:17
fot. AL

Rozpieracz kolumnowy, agregat prądotwórczy, zestaw do ratownictwa technicznego, czy defibrylator - taki sprzęt w ramach Funduszu Sprawiedliwości trafił do jednostek OSP z terenu gminy Kościerzyna. Dodatkowo kościerski samorząd doposażył też jednostki w Kornem i Skorzewie oraz zakupił torbę medyczną dla funkcjonariuszy Policji.

W środę w Urzędzie Gminy Kościerzyna odbyło się oficjalne przekazanie sprzętu jednostkom ochotniczej straży pożarnej. Doposażenie strażaków-ochotników w sprzęt o wartości około 65.000 zł było możliwe dzięki Funduszowi Sprawiedliwości.

- Fundusz Sprawiedliwości to fundusz, na którego konto przekazywane są kary zasądzane przez sąd dla skazanych za różnego rodzaju przestępstwa. Jego istotą jest to, aby środki trafiały do osób pokrzywdzonych przestępstwem, w tym między innymi w wypadkach komunikacyjnych. Stąd też środki trafiają do ochotniczych straży pożarnych, gdyż strażacy-ochotnicy są najczęściej pierwsi na miejscu zdarzenia - mówił st. bryg. Tomasz Klinkosz, Komendant Powiatowy PSP w Kościerzynie.

W ramach środków z Funduszu Sprawiedliwości w rozpieracz kolumnowy doposażono OSP Wielki Klincz, w agregat prądotwórczy OSP Kaliska Kościerskie, defibrylator OSP Osada Burego Misia, natomiast pełny zestaw do ratownictwa technicznego trafił do OSP Kłobuczyno.

Dodatkowo gmina Kościerzyna z własnych środków zakupiła narzędzia hydrauliczne dla OSP Korne oraz sprężarkę dla OSP Skorzewo. Przekazała także torbę medyczną R1 dla Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie z przeznaczeniem dla jednostki pływającej działającej na jeziorach wdzydzkich.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.