Przygoda z kulturą w Warszawie podopiecznych Gdańskiej Fundacji Dobroczynności

środa, 12 września 2018 r., 14:04
fot. nadesłane

Podopieczni Gdańskiej Fundacji Dobroczynności oraz wolontariusze skorzystali z trzydniowej wycieczki do Warszawy, którą zwiedzali z przewodnikiem poznając najciekawsze miejsca związane z historią, słuchając opowieści i legend warszawskich.

Zwiedzili m.in. Stare Miasto, które od 1980 roku znajduje się na liście UNESCO, Zamek Królewski, Pałac Kultury i Nauki, Pałac w Wilanowie. Byli świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Największe wrażenia wywarły doświadczenia przeżyte w Centrum Nauki Kopernik jak również zwiedzanie Stadionu Narodowego.

Oczekiwaną ucztą kulturalną był wieczorny musical "Metro" w Teatrze Buffo, który od 1991 roku niezmiennie jest kultowym wydarzeniem scenicznym. Jednym z piękniejszych przeżyć był widok podświetlonych warszawskich fontann. Uczestnikom zapewniono noclegi w hotelu oraz pełne wyżywienie.

Wyjazd zorganizowano w ramach zadania "Przygoda z kulturą w Warszawie i inne atrakcje jako forma aktywizacji społecznej dorosłych osób niepełnosprawnych", które dofinansowane zostało ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze Starostwa Powiatowego w Kościerzynie.

Przed podopiecznymi recital Pawła Ruszkowskiego, występ zespołu Sestra, warsztaty z Bogumiłą Bednarek, prezentacja uczniów Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1 w Kościerzynie związana z obchodami 100-lecia odzyskania Niepodległości.

Warto wspomnieć, że fundacja trzeci rok z rzędu pozyskała środki finansowe z Ministerstwa w ramach Programu Kultura Dostępna by ułatwić dostęp do kultury osobom niepełnosprawnym oraz grupce młodzieży szkolnej, umożliwić zdobywanie ciekawych doświadczeń związanych z odkrywaniem kultury oraz budować kompetencje w jej odbiorze.

nadesłane/Beata Spiczak Brzezińska/Gdańska Fundacja Dobroczynności/Środowiskowy Dom Samopomocy w Kościerzynie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.