40-latek z zarzutem kradzieży akumulatorów z wysypiska śmieci

środa, 12 września 2018 r., 09:41
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Kara do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 40-letniemu mężczyźnie, który podejrzany jest o dokonanie kradzieży. W połowie sierpnia z terenu wysypiska śmieci w Gostomiu miał ukraść akumulatory z ładowarek i pompy o łącznej wartości 3.200 zł.

Informację o kradzieży kościerscy policjanci otrzymali w połowie sierpnia.

- Do kradzieży doszło na terenie wysypiska śmieci w Gostomiu w gminie Kościerzyna. Zginęły wówczas cztery akumulatory z ładowarek i pompy o łącznej wartości 3.200 zł. Kryminalni pracujący nad tą sprawą odzyskali utracone mienie i ustalili sprawcę kradzieży. Mężczyzna ukrywał się przed funkcjonariuszami. 10 września policjanci ustalili miejsce pobytu sprawcy i zatrzymali 40-latka. Został on przewieziony do policyjnego aresztu - podaje asp. Piotr Kwidziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Czyn, którego miał dopuścić się mężczyzna zagrożony jest karą pozbawienia wolności do pięciu lat.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.