Wykonano trzeci etap budowy drogi Osowo-Zamość

środa, 12 września 2018 r., 09:36
fot. nadesłane/UG Karsin

Gmina Karsin otrzymała dotację z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku na realizację kolejnego etapu budowy drogi Osowo-Zamość. W bieżącym roku wykonano 550-metrowy odcinek biegnący przez Białe Błoto, aż do ostatniego zabudowania w kierunku Zamościa.

Dzięki temu wszyscy mieszkańcy tej miejscowości mają dostęp do drogi asfaltowej łączącej z resztą gminy. Ułożone zostały dwie warstwy asfaltu, tj. wiążąca o grubości 4 cm oraz ścieralna o grubości 3 cm. Koszt realizacji tego etapu wyniósł 185.000 zł, z czego 88,5 tys. zł stanowi dotacja z Urzędu Marszałkowskiego.

Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Usług Drogowo-Mostowych z Kościerzyny.

Do zakończenia budowy drogi Osowo-Zamość pozostał odcinek o długości 1,7 km, a kolejny etap budowy jest planowany już na przyszły rok.

nadesłane/UG Karsin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.