Kierowca renault dostał udaru - życie uratowali mu policjanci

wtorek, 11 września 2018 r., 10:04
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Patrolując krajową "20" funkcjonariusze zauważyli stojące na poboczu renault. Jego kierowca nie dawał oznak życia. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej, jednocześnie wzywając zespół ratownictwa medycznego. Jak się okazało, 69-latek dostał udaru, a szybka reakcja mundurowych ocaliła mu życie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 12.30 na krajowej "20" w rejonie rozlewni gazu w Kornem.

- Policjanci wydziału ruchu drogowego mł. asp. Dawid Stenka i sierż. sztab. Krzysztof Gierszewski w trakcie patrolu zauważyli na poboczu samochód marki renault, którego kierowca nie dawał oznak życia. Funkcjonariusze natychmiast zaczęli działać, podjechali radiowozem do samochodu, po czym podeszli do mężczyzny. Okazało się, że mężczyzna ma bełkotliwą mowę i źle się czuje - relacjonuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji.

- Policjanci niezwłocznie przystąpili do udzielania pomocy przedmedycznej, w międzyczasie wzywając karetkę pogotowia. Mundurowi opiekowali się 69-latkiem aż do momentu przyjazdu karetki pogotowia. Mężczyzna uskarżał się na ogromny ból głowy i w klatce piersiowej - kontynuuje.

Z późniejszych ustaleń wynika, że mężczyzna miał migotanie przedsionków oraz dostał udaru. Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji mundurowych mężczyzna żyje i nie zagraża mu już żadne niebezpieczeństwo.

- Policjanci niejednokrotnie udzielają różnym osobom pomocy, a także otrzymują informacje o tym, że czyjeś życie jest zagrożone. Zawsze wtedy dokładają wszelkich starań, aby to życie uratować. Liczy się wówczas szybkość, skuteczność oraz trafność podejmowanych decyzji. W takich sytuacjach każde działania mundurowych muszą być bardzo dobrze przemyślane, pomimo presji szybko upływającego czasu - podsumowuje asp. Kwidziński.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.