Kościerzyna. Policjanci z wizytą u przedszkolaków

wtorek, 11 września 2018 r., 08:16
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

W piątek kościerscy funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie byli gośćmi w przedszkolu "Bajka" w Kościerzynie. Funkcjonariusze przypomnieli uczniom, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, do czego służą znaki drogowe, którą stroną drogi należy się poruszać i dlaczego należy używać odblasków.

Funkcjonariusze w ramach trwającej akacji "Bezpieczna Droga do Szkoły" mówili, jak prawidłowo poruszać się po drodze, do czego służą znaki drogowe, dlaczego warto zakładać odblaski i z jakiego powodu należy jeździć w fotelikach.

Funkcjonariusze zaprezentowali również radiowozy, jakich używa kościerska policja. Oprócz tego policjanci omówili bezpieczne zabawy w domu i na podwórku, przypomnieli także, co należy zrobić w przypadku, gdy zaczepia nas osoba obca.

Tego typu spotkania z najmłodszymi policjanci będą prowadzili przez kolejne miesiące roku szkolnego.

KPP Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.