Lubań. Nocne poszukiwania 19-latki

poniedziałek, 10 września 2018 r., 09:29
fot. archiwum

Na szczęście pozytywnym skutkiem zakończyło się poszukiwania 19-latki w Lubaniu. Nastolatki przez dwie godziny poszukiwali strażacy wraz z policjantami. Na trop dziewczyny wpadł policyjny pies.

W poniedziałek około godziny 4. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odebrał telefon od młodego mężczyzny, który poinformował o zaginięciu swojej koleżanki. Policjanci wraz ze strażakami rozpoczęli więc działania poszukiwawcze. Działania prowadzono między innymi przy użyciu strażackiego drona z kamerą termowizyjną. Zaangażowano w nie także przewodnika wraz z psem policyjnym, który wpadł na trop 19-latki.

- Policjanci ustalili, że 19-latka będąc na spacerze, przewróciła się, uderzyła głową w kamień i straciła przytomność. Towarzyszący jej mężczyzna postanowił wezwać pomoc. Gdy dotarł do zabudowań, wezwał pogotowie, a gdy powrócił na miejsce, gdzie leżała kobieta, jej nie było. W pobliżu znajdowały się łąki z oczkami wodnymi i bagnami oraz pola kukurydzy. Istniało podejrzenie, że 19-latka mogła wpaść do któregoś akwenu. W tych warunkach każda minuta miała znaczenie dla ratowania życia kobiecie - podaje asp. Piotr Kwidziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

- Ze względu na rozległy teren, na którym prowadzono działania, wykorzystano drona z kamerą termowizyjną, którym dysponowali strażacy. Metr po metrze zaczęto przeszukiwanie terenu w kilku kierunkach jednocześnie. Użyto również policyjnego psa służbowego, który około godziny 6.10 odnalazł poszukiwaną 19-latkę. Funkcjonariusze udzielili jej pomocy przedmedycznej - kontynuuje.

Jak dodaje, młoda kobieta z objawami wychłodzenia i ranami głowy została przetransportowana do szpitala i przebywa w nim na obserwacji.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.