Kościerzyna. 40-latek z promilami jechał BMW

poniedziałek, 10 września 2018 r., 09:21
fot. nadesłane

Za jazdę w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień odpowie 40-latek, którego w sobotę w nocy zatrzymali kościerscy policjanci. Mężczyzna wydmuchał blisko promil alkoholu.

Do zatrzymania doszło w sobotę około godziny 4. na ulicy Sikorskiego w Kościerzynie. Jak informuje asp. Piotr Kwidziński, rzecznik kościerskiej policji, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli BMW, za kierownicą którego siedział 40-latek. Mężczyzna poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wydmuchał blisko promil alkoholu.

Dodatkowo nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdami. Samochód, który prowadził, administracyjnie odholowano. O dalszym losie 40-latka zadecyduje sąd.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.