Giełda Dzieci na kościerskim Rynku

niedziela, 9 września 2018 r., 08:36
fot. AL

Zabawki i inne dziecięce akcesoria i gadżety można było spotkać na kościerskim Rynku w sobotnie przedpołudnie. Odbyła się tam bowiem pierwsza Giełda Dzieci. Najmłodsi mieli więc okazję "pozbyć się" nieużywanych już zabawek, a przy okazji zarobić swoje pierwsze pieniądze. Inicjatywa ta spotkała się ze sporym zainteresowaniem całych rodzin.

Tym razem to nie mamy, a ich pociechy zasiadły za stoiskami pełnymi zabawek i dziecięcych akcesoriów. W Kościerzynia odbyła się bowiem pierwsza Giełda Dzieci. Z inicjatywą jej zorganizowania wyszedł burmistrz Kościerzyny.

- Od paru lat takie akcje obserwuje Niemczech, gdzie w ostatni weekend przed rozpoczęciem roku szkolnego dzieciaki wystawiają się przy głównych arteriach miasta i sprzedają swoje zabawki, by zarobić swoje pierwsze pieniądze na rozpoczęcie roku szkolnego. W naszym mieście taką giełdę chciałem zorganizować już w ubiegłym roku, jednak nie wystarczyło mi na to czasu. W tym roku znalazłem wsparcie w Hani Put, która od lat z powodzeniem organizuje giełdę mam. Wspólnie udało się nam zorganizować giełdę, tym razem dla dzieci, by mogły sprzedać trochę swoich zabawek i zarobiły - przyznaje burmistrz Michał Majewski.

- Dzieci są zadowolone. Myślę, że ta inicjatywa będzie kontynuowana, a przede wszystkim nauczy ona dzieci oszczędzania i szacunku do pieniędzy - dodaje.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.