Rekordowa Sobota Mundurowych Krwiodawców

sobota, 8 września 2018 r., 14:08
fot. AL

Aż 44 osoby w sobotnie przedpołudnie odwiedziły oddział terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kościerzynie. 40 mogły podzielić się płynem ratującym życiem, a tym samym stacja krwiodawstwa wzbogaciła się aż o 18 litrów tego najcenniejszego leku.

Za nami siódma, a w tym roku czwarta Sobota Mundurowych Krwiodawców. Kościerska stacja krwiodawstwa już od wczesnych godzin porannych wypełniła się po brzegi chętnymi do podzielenia się najcenniejszym lekiem, jakim jest krew. Łącznie płynem ratującym życie podzieliło się 40 osób, a co za tym idzie wspólnie oddano 18 litrów krwi. Jest to rekord sobotnich akcji oddawania krwi.

- Podczas akcji w dużej mierze uczestniczyli mundurowi, z czego dokładnie jak zawsze niezawodnych 14 strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych i pięciu funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, a także jeden funkcjonariusz Policji - informuje kpt. Radosław Zwara, prezes Klubu HDK PCK przy KP PSP w Kościerzynie.

- Dziękujemy za udział krwiodawców, a także z wspaniałą obsługę w OT RCKiK w Kościerzynie. Zapraszając na kolejną już ostatnią w tym roku, sobotnią akcję HDK, która odbędzie się 17 listopada. Zachęcamy wszystkich do udziału w oddawaniu krwi, która jest towarem deficytowym i najcenniejszym lekarstwem, którego nie da się zastąpić. W kilka minut, jedną jednostką krwi można uratować życie nawet trzem osobom - dodaje.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.