W Kaliskach Kościerskich zainaugurowano wojewódzki projekt "Uczę się bezpieczeństwa"

piątek, 7 września 2018 r., 08:39
fot. internet/KWP Gdańsk

Sześć tysięcy pierwszoklasistów w województwie pomorskim będzie uczestniczyło w zajęciach edukacyjno-profilaktycznych poświęconych tematyce bezpieczeństwa. Wszystko w ramach projektu "Uczę się bezpieczeństwa", realizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku. Przedsięwzięcie oficjalnie zainaugurowano we wtorek w Kaliskach Kościerskich podczas uroczystości otwarcia nowej sali gimnastycznej.

Trzecią edycję projektu oficjalnie zainaugurowali w Kaliskach insp. Ewa Pachura, zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Gdańsku wraz z Mariuszem Łuczykiem, wicewojewodą pomorskim. Twórcami akcji są funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

W roku szkolnym 2018/2019 projektem objętych zostanie sześć tysięcy dzieci uczęszczających do klas pierwszych szkół podstawowych. Dzieci będą uczestniczyć w zajęciach i ucząc się bezpieczeństwa związanego z zagadnieniami w pięciu obszarach - "Bezpieczny w drodze do szkoły" - realizowany przy współpracy fundacji Lotos, "Bezpieczny w domu", którego partnerem jest Pan nadbryg. Tomasz Komoszyński Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, "Bezpieczny w czasie ferii" - realizowany przy wsparciu fundacji Energa, "Bezpieczny w sieci" - prowadzony przy współpracy z Urzędem Komunikacji Elektronicznej Delegatura w Gdyni i "Bezpieczny w czasie wakacji" - realizowany przy współpracy z Wojewodą Pomorskim Dariuszem Drelichem.

Projekt zainaugurowano podczas uroczystości otwarcia nowej sali gimnastycznej. Po oficjalnej części najmłodsi mogli zwiedzić wozy policyjne i strażackie. Uczniowie mogli włączyć sygnały dźwiękowo - świetlne, usiąść za kierownicą radiowozów i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Ogromnym zainteresowaniem małych milusińskich cieszył się słoń "POPO" - maskotka pomorskiej policji, który budził radość każdego dziecka i sprawiał, że na twarzach pojawiał się uśmiech. W punktach informacyjnych funkcjonariusze udzielali porad w zakresie bezpieczeństwa, ze szczególnym zwróceniem uwagi na właściwe, zgodne z przepisami, zasady poruszania się po drodze.

W trakcie realizacji projektu "Uczę się bezpieczeństwa", ogłoszony zostanie konkurs plastyczny, którego rozstrzygnięcie nastąpi po zrealizowaniu przez policjantów jednostek miejskich i powiatowych Policji spotkań profilaktycznych.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.