Sprawdź, co będzie się działo w weekend

czwartek, 6 września 2018 r., 12:39
fot. MD-Z

Charytatywny maraton rowerowy na rzecz Burych Misiów, akcje Narodowego Czytania, giełda dzieci i dożynki w Lipuszu z Andrzejem Rybińskim - to niektóre z propozycji na weekend. Zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi i zaplanowania weekendowego wypoczynku.

Sobota

Kolejna akcja mundurowych krwiodawców

Przed nami czwarta w tym roku Sobota Mundurowych Krwiodawców, a więc kolejna szansa na podarowanie komuś zdrowia lub nawet życia. Drogocennym płynem będzie można podzielić się w Punkcie Krwiodawstwa w Kościerzynie już od wczesnych godzin porannych. Rejestracja dawców w godzinach od 7.15 do 11.30.

Narodowe Czytanie w Skorzewie i Wielkim Klinczu

Biblioteki w Wielkim Klinczu i Skorzewie zapraszają na wspólne czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego, które zaplanowano na 8 września od godziny 10.00. Zainaugurowana przez Parę Prezydencką 28 lutego tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Lekturą Narodowego Czytania na kulminację akcji 8 września 2018 roku jest "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Ponadto, Para Prezydencka proponuje do czytania przez cały rok 44 teksty Antologii Niepodległości.

Giełda dzieci

Burmistrz Miasta Kościerzyna, Kościerski Dom Kultury oraz Kościerska Giełda Mam, w sobotę o godz. 10 zapraszają na Giełdę dla dzieci. Na sprzedaż wyłącznie zabawki, pluszaki, gry, itp.Wszyscy chętni, którzy chcą sprzedać zabawki i inne dziecięce gadżety, mogą wziąć w giełdzie udział bezpłatnie. Wystarczy przyjść 8 września na kościerski Rynek i przynieść ze sobą stolik. Wydarzenie odbędzie się na Rynku w Kościerzynie. Kontakt pod numerem telefonu: 511 212 048.

Remusowa przygoda w muzeum

Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach zaprasza w sobotę na Europejskie Dni Dziedzictwa - bezpłatne zwiedzanie skansenu. W programie: "Remusowa przygoda" - gra terenowa, start o godz. 10:00. Zadaniem uczestników będzie znalezienie siedmiu skier ormuzdowych podczas wędrówk śladami Remusa. Gracze będą mieli możliwość spotkania postaci, wykonania zadań i rozwiązania zagadek inspirowanych powieścią "Zycie i przygody Remusa" Aleksandra Majkowskiego. Najwytrwalsi poszukiwacze zostaną nagrodzeni. W programie również prelekcja Eweliny Karczewskiej "Remusową drogą do Aleksandra Majkowskiego" , początek o godz. 14:00.

Niedziela

Dożynki w Lipuszu

W niedzielę za tegoroczne plony dziękować będą mieszkańcy gminy Lipusz. Dożynkowe świętowanie rozpocznie się mszą św. o godz. 9.30 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Lipuszu. Zabawę dożynkową zaplanowano na godz. 15. W programie m.in. podsumowanie konkursu "Najładniejsza zagroda w gminie Lipusz", degustacja potraw regionalnych, turniej piłki nożnej i siatkówki plażowej, cegiełka na rzecz Zespołu Szkół w Lipuszu,darmowe dmuchańce i konkursy. O godz. 16 wystąpi Teeth Breakers - Złote Przeboje. O godz. 17 wystąpi gwiazda wieczoru rozpocznie się koncert Andrzeja Rybińskiego.

Bike'owy maraton dla Burych Misiów

W niedzielę kolejna edycja Bike'owego Maratonu. To idea, która ma połączyć pasję do roweru z miłością i wsparciem do drugiego człowieka - przyjaciela Burego Misia. Maraton odbędzie się na trzech trasach.

Całość środków finansowych pozyskanych z opłat startowych zostanie przekazana przez Organizatora na rzecz Fundacji Wspólnoty Burego Misia im. Bogdana Jańskiego. Bike’owy Maraton MTB ma na celu wsparcie finansowe działań Fundacji Wspólnoty Burego Misia im. Bogdana Jańskiego dlatego też można dokonać opłaty startowej w kwocie wyższej niż podana przez Organizatora wedle osobistego uznania. Cała kwota środków finansowych pozyskanych z opłat startowych zostanie przekazana przez Organizatora na rzecz Fundacji. Cała impreza odbędzie się w Osadzie Burego Misia, tak aby każdy kolarz mógł zobaczyć, że idea którą wspiera żyje i rozwija się wbrew przeciwnościom. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.