Policjanci rozpoczęli akcję "Bezpieczna droga do szkoły"

czwartek, 6 września 2018 r., 12:25
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Wraz z dźwiękiem pierwszego dzwonka rozpoczęła się również kolejna edycja akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Kościerscy mundurowi prowadzą m.in. wzmożone kontrole w okolicach szkół, spotykają się też z najmłodszymi.

W poniedziałek rozpoczęła się policyjna akcja "Bezpieczna droga do szkoły". Wraz z początkiem roku szkolnego funkcjonariusze ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie prowadzą wzmożone kontrole w okolicach szkół i na drogach do nich dojazdowych. Policjanci sprawdzają właściwe oznakowania przejść dla pieszych oraz czy kierowcy i piesi respektują zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach działań profilaktycznych policjanci odwiedzają też szkoły i spotykają się z najmłodszymi.

W środę mundurowi gościli w Szkole Podstawowej 2 w Kościerzynie. Podczas spotkania policjanci omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- Pamiętajmy, żeby dziecko było bezpieczne podczas drogi do szkoły, rodzic/opiekun musi je odpowiednio do tego przygotować - podkreśla asp. Piotr Kwidziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Policjanci przypominają i apelują, aby każdy pieszy wyposażony był w element odblaskowy.

- Przypominamy, że zgodnie z przepisami pieszy, bez względu na wiek, poruszający się po zmierzchu poza terenem zabudowanym, ma obowiązek używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych użytkowników dróg - zaznacza funkcjonariusz.

Funkcjonariusze zapowiadają również wzmożone kontrole drogowe w pierwszych tygodniach września.

Oprac. MD-Z
Info: KPP Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.